ubytování

Nabízíme Vám kvalitní ubytování se snídaní v historickém centru Českého Krumlova v jedno i více lůžkových pokojích. Ubytování je vhodné pro jednotlivce,skupiny a rodiny s dětmi. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou s WC, TV s CZ programy. K dispozici je i internet. Celková kapacita pensionu je max. 18 lůžek. Parkování je zajištěno na vlastních parkovacích místech u pensionu. Platby za ubytování je možné uhradit platebními kartami (Visa, Mastercard, JCB), po dohodě i fakturou.

historie

Objekt dnešního Pensionu Na Kovárně leží v čele na rozhraní Horní a Rooseveltovy ulice, jen pár krokù od Městského divadla a Regionálního Muzea. Hlavním znakem je nepravidelné obdélná dispozice s výrazným barokním štítem. Původně jde o patrový objekt s rozsáhlým půdním prostorem. Do dnešní doby je dochovaná výrazná barokní fasáda bohatě členěná zejména v průčelí lizénovými rámy, pilastry, stuhovými šambránami kolem oken a jinými architektonickými detaily. Objekt je součástí původní starší zástavby, pravděpodobnì ze l6. století.

V posledním dvacetiletí 17. a v 18. století zde byla kovárna, od níž je odvozen i současný pomístní název objektu. Od padesátých let 19. století byl tento dům státem používaný jako nájemní. Toto užívání skončilo v roce 1989 po politických změnách v České republice. V této době zakoupila dům společnost ELKOS-KBK spol s.r.o. a v letech 1994-1995 byl dům celkově zrenovován a využit jako Pension a Elektroobchod. Toto využívání trvá dodnes.